Firma Flexhouse jako biznes przyjazny społecznie

Jednym z głównych celów Fundacji Work 4 Life jest wsparcie naszych podopiecznych w rozwijaniu kwalifikacji zawodowych, zdobyciu niezbędnego doświadczenia i, co najważniejsze, znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Mówiąc krótko, łączymy pracowników z pracodawcami. Zapraszamy do przeczytania krótiej relacji w jaki sposób działamy pomagając pracodawcy w znalezieniu cennego pracownika, przyczyniając się do niwelowania nierówności społecznych.

Autorem poniższego wpisu jest Cezary Górzyński, współzałożyciel i CEO firmy Flexhouse. To właśnie on, jako jeden z pierwszych naszych partnerów zdecydował się zatrudnić naszego podpiecznego. Z naszej strony serdeczne dzięki za rekomendację i gratulujemy przejścia na jasną stronę mocy 😉

Fundacja dała mi możliwość realizacji marzenia o wsparciu osób z niepełnosprawnościami z biznesu jakim zarządzam. Nie miałem nigdy czasu na zgłębienie tego tematu, tak więc Bartek i Bożena z Work 4 Life spadli mi z nieba z propozycją podjęcia współpracy. Po wspólnej dyskusji i przedstawieniu szczegółów wymaganego doświadczenia na różnych stanowiskach w naszej firmie, szybko okazało się, że idealnym miejscem do potencjalnego zatrudnienia osoby niepełnosprawnej jest nasz dział projektowy.

Fundacja znalazła osobę, która była technicznie wykształcona i przeszła Unijny kurs rysowania w Autocad. Skorzystaliśmy z programu, który pozwolił nam podjąć próbę na okres 3 miesięcy czasu, podczas których rozpoczęliśmy szkolenie jednego człowieka o dużym stopniu niepełnosprawności.

Szkolenie, chodź brzmi jak wyzwanie, wcale nim nie było, to wszystko kwestia naszego nastawienia i osoby, która podejmuje taką próbę. Przekazaliśmy dostęp przez internet do profesjonalnego programu Top solid, w którym nasza firma projektuje elementy wyposażenia wnętrz. Sam program, ale również internet jest pełen dobrych tutoriali. Przy wsparciu mailowym i telefonicznym managera, który zarządza w moim biznesie częścią technicznie projektową, po okresie trzech miesięcy okazało się, że mamy dobrze przygotowanego rysownika, który rozwija się i daje nam szybkie wsparcie w mniej złożonych rysunkach. Zapadła decyzja o kontynuacji współpracy. Podpisaliśmy umowę o pracę na pełen etat i mamy rysownika dokumentacji technicznej o wysokim stopniu niepełnosprawności.

W miarę rozwoju naszej firmy, planuję rozszerzyć zatrudnienie tego typu, gdyż daje to okno na świat i nowe perspektywy, przynależność dla osoby przykutej do wózka, czy tym gorzej łóżka, a mi poczucie zrobienia czegoś dobrego dla otaczającego mnie świata.

Tak więc podsumowując polecam próbę skorzystania z oferty Fundacji, być może również wam się uda znaleźć osobę, która czeka na swoją ciekawą szansę i dołączy z wielkim sercem i zaangażowaniem do grona waszych pracowników. Niewiele trzeba, aby na ludzkiej twarzy pojawił się chwilowy uśmiech, a takie działanie wpływa na jego zagoszczenie na stałe na twarzach ludzi, którzy znaleźli się na zakręcie swojego życia. Nasze działania definiują naszą osobowość, zachęcam więc do rozwoju personalnego, wejście na wyższy poziom odpowiedzialności społecznej i działanie na rzecz rosnącej etyki biznesu i życia w Polsce. To kierunek łodzi jaką płynę po międzynarodowych wodach biznesu wraz z moją fantastyczną załogą. Życzę pomyślnych wiatrów wszystkim przedsiębiorcom, pracownikom i ludziom o wielkich sercach i otwartych umysłach, tworzącym fundacje i inne organizacje wspierające nasz świat, takim jak Bożena Sabak i Bartek Popko.

Cezary Górzyński, Flexhouse

Poprzedni Mobilna aplikacja dla osób z niepełnosprawnością

Zostaw komentarz