O nas

Dobrze Cię widzieć

Fundacja Work 4 Life wspiera usamodzielnienie i poprawę jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne oraz zmianę postaw otoczenia.

Pomagamy naszym podopiecznym zdobyć niezbędne doświadczenie i wiedzę nie tylko przez praktyczne staże zawodowe, ale również organizując kursy i szkolenia.

Jakie problemy rozwiązujemy?

Zdaniem ekspertów poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy można osiągnąć wyłącznie przez skorelowanie kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest zmiana nastawienia samych pracodawców.

71 procent specjalistów HR przyznaje, że stan zdrowia bywa powodem odrzucenia kandydata do pracy. Widzimy brak zrozumienia po stronie pracodawców, zarówno na poziomie mikro- i małych firm, jak i większych przedsiębiorstw. Są pewne stereotypy, że takie osoby będą non stop na zwolnieniu lekarskim, nie będą się angażować w pracę zespołu, tacy pracownicy będą mało efektywni, będą rodzić konflikty.

(źródło: Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego, Pracodawcy RP).

Łączymy pracowników z pracodawcami

Doskonale wiemy jak osoby z niepełnosprawnością mogą być cennym pracownikiem, niezwykle zmotywowanym w codziennych wyzwaniach zawodowych, wykształconym i posiadającym niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Naszym zadaniem jest wyróżnić te cechy dla potencjalnych pracodawców.  Jednocześnie obalamy wszelkie mity wśród pracodawców i kwestionujemy nieprawdziwe argumenty, będące często powodem odrzucenia kandydata do pracy ze względu na jego stan zdrowia.

Nasze projekty

Nasza firma medialna wspiera zadania fundacji. Działamy jak każdy inny biznes i cele finansowe są integralną częścią założeń projektu. Jednak jesteśmy przekonani, że można pogodzić biznes i organizację przyjazną społecznie.

Web Magazyn

Webmagazyn.pl skupia w swoich treściach najważniejsze informacje z informacje ze świata biznesu. Pomagamy zrozumieć wszystkie procesy i mechanizmy rządzące współczesnym rynkiem finansowym i obecnym trendom ekonomicznym.

Format Sportowy

Na sport patrzymy z nieco innej strony, dlatego starannie selekcjonujemy tematy. Ekscytujemy się wydarzeniami na kortach tenisowych, torach wyścigowych i bieżniach lekkoatletycznych, czym dzielimy się na łamach Formatu Sportowego.

Chcesz do nas dołączyć? Zostań wolontariuszem!

Partnerzy fundacji